Haber

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’dan İmamoğlu’na yönelik saldırıyla ilgili ilk açıklama: Kabul edilemez

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Habertürk canlı yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Kalın, Erzurum’da İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun taşlı saldırıya uğramasıyla ilgili de konuştu.

saldırıyla ilgili şunları söyledi:

“Bir takım üzücü olaylar oldu. Seçime giderken herkesin can ve mal güvenliği birinci önceliğimiz. Hangi partiden, hangi gruptan olursa olsun. İlk kez böyle bir olay yaşanıyor. Erzurum’da böyle bir olayın yaşanmış olması üzücü.

“FOTOĞRAFIN TÜMÜNE BAKMAK ZORUNDAYIZ”

Ancak bu resimde birkaç unsur kayboldu. Resmin tamamına bakmalısınız. Birkaç gün önce Erzurum’daydık. Mitingin yapılacağı yerler İl Seçim Kurulunca belirlenir. Herkes istediği gibi toplanamaz. Gidip bize ayrılan yerde yaptık.

“BU KABUL EDİLEMEZ”

Bugünkü olayda İmamoğlu’nun miting alanı yerine kentte başka bir yerde miting düzenleme talebi ortadan kalktı. Belediye toplantı yeri olmadığı için kabul etmedi. Ardından esnaf ziyareti yapılacağı söylendi. Çok sayıda polis görevlendirildi. Esnafın ziyareti mitinge dönüştü. Bu olduğunda, bir yığın taşla saldırdı. Bu kabul edilemez. Bunu tüm Erzurumlulara dayatmak pek revaçta değil. Valilik olayın kesin olarak aydınlatılması için çalışıyor.”

dulkadirogluhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu