Haber

Adana’da kemerine sakladığı uyuşturucuyla yakalanan sanığa 15 yıl hapis

Adana’nın merkez Yüreğir ilçesinde kemerinde sakladığı sentetik uyuşturucu madde ile yakalanan tutuklanan zanlı, 15 yıl hapis ve 30 bin lira para cezasına çarptırıldı.

Adana 12. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık FD, cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Sanık avukatı duruşma salonunda hazır bulundu.

Cumhuriyet savcısı vakıf hakkındaki mütalaasında, sanık kontrolündeki otomobilin merkez Yüreğir ilçesine bağlı 19 Mayıs Mahallesi’nde durdurulduğunu ve üst araması sırasında vücut kemerine sentetik uyuşturucu madde ele geçirildiğini belirtti.

Savcı, olay tespit ve tutuklama tutanaklarını dikkate alarak FD’nin “uyuşturucu veya uyarıcı madde kaçakçılığı veya tedariki” kabahatinden cezalandırılmasını ve mevcut durumunun devamına karar verilmesini talep etti.

Sanık FD, savunmasında mütalaayı kabul etmediğini belirterek, “Uyuşturucu ticareti yapmadım. Tahliyemi ve beraatimi talep ediyorum” dedi. sözünü kullandı.

Mahkeme, “uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti veya tedariki” kabahatinden 15 yıl hapis cezasına çarptırılan ve 30 bin lira para cezasına çarptırılan FD’nin tutukluluğunun devamına karar verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu