Haber

Adalet Bakan Yardımcısı Yılmaz, Samsun’da kitap bağış standının açılışına katıldı.

Adalet Bakanlığı’nın ceza infaz kurumlarının kütüphaneleri için “Kitaplar iyileştirir” sloganıyla başlattığı kitap bağış kampanyası kapsamında Adalet Bakan Yardımcısı Hasan Yılmaz, Samsun’da stant açtı.

Samsun T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu’nun kentte bir alışveriş merkezine kurduğu standın açılışında konuşan Yılmaz, Samsun’a çeşitli ziyaretlerde bulunmak için geldiklerini söyledi.

Kitap bağış kampanyasına katılmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Yılmaz, “Okumak hayattır. Okumak cezaevindeki tutuklu, tutuklu ve hükümlülerin rehabilitasyon sürecinde önemli bir rehabilitasyon aracıdır. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na teşekkür ediyorum. Başsavcılık ve kampanyada emeği geçen tüm arkadaşlar.” dedi.

Yılmaz daha sonra standa ilk kitap bağışını yaptı.

Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, Samsun Adalet Kurulu Başkanı Nahit Köseoğlu, Adalet Bakanlığı Kriminal İşler Genel Müdür Yardımcısı Asiye Karababa, Adli İşler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Muhammet Sarı, Samsun T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Başkanı Mehmet Cihan, adliye ve cezaevi çalışanı katıldı.

habertekman.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu